Sekera oslávil návrat gólom a triumfom Caroliny vo Washingtone

04.12.2013 Celý región

New York 4. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Andrej Sekera prispel jedným gólom k triumfu Caroliny Hurricanes v noci na stredu na ľade Washingtonu Capitals 4:1.

Dvadsaťsedemročný zadák sa presadil počas presilovky v 35. minúte, keď zvýšil na 3:0 a zaznamenal už svoj šiesty gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. Celkovo má na konte štrnásť kanadských bodov.

Sekera pauzoval pre nešpecifikované zranenie v hornej časti tela. Carolina pritom bez jedného z kľúčových mužov svojej defenzívy obe predchádzajúce stretnutia prehrala.

Hráči San Jose zvíťazili na ľade Toronta Maple Leafs 4:2 a zaznamenali už šiesty triumf v rade, ktorý ich vyniesol na druhú priečku Západnej konferencie. Na prvé Chicago pritom strácajú iba jeden bod a odohrali o dva zápasy menej.

Blackhawks, v zostave s útočníkom Mariánom Hossom, prehrali pred vlastnými fanúšikmi s Dallasom tesne 3:4, hoci svojho súpera prestrieľali v pomere 50:18. Sedem streleckých pokusov zaznamenal Hossa, ale nebodoval. Druhý slovenský útočník Chicaga Michal Handzuš nehral pre chorobu.

Štvorzápasovú víťaznú sériu ťahajú hokejisti Pittsburghu, ktorí si poradili s NY Islanders 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 64. minúte Sidney Crosby. Dvadsaťšesťročný center ich má v sezóne na konte už 15, pridal k nim aj 23 asistencií a s 38 bodmi kraľuje tabuľke produktivity celej NHL. O bod za ním zaostáva jeho oddielový kolega Jevgenij Malkin, ktorý si v noci pripísal na konto dve asistencie. Islanders stále chýba po otrase mozgu elitný obranca Ľubomír Višňovský.

Columbus zdolal na domácom ľade Tampu Bay jediným gólom Nicka Foligna. Brankár Blue Jackets Sergej Bobrovskij chytil 18 striel "bleskov", ale v 45. minúte sa zranil a nahradil ho Curtis McElhinney. Ten zaznamenal osem úspešných zákrokov a nedovolil hráčom Tampy skórovať. Útočník Richard Pánik zaznamenal v hosťujúcom drese jeden strelecký pokus, Columbusu stále chýba zranený Marián Gáborík.

Florida stále bez Tomáš Kopeckého viedla s Ottawou v 9. minúte 2:0, ale nakoniec nezískala ani bod. Senátori vyrovnali ešte v prvej tretine a víťazný gól strelil v poslednej minúte druhej tretiny Colin Greening. Vancouver vyhral v Nashville 3:1 najmä zásluhou Ryana Kesslera, ktorý v tretej tretine dvoma gólmi strhol víťazstvo na stranu Canucks. Kessler zaznamenal druhý dvojgólový zápas po sebe a celkovo má na konte už 14 presných zásahov.

Bitku o Kaliforniu vyhrali po veľkej dráme hokejisti Los Angeles, keď o ich víťazstve na ľade Anaheimu rozhodol až v deviatej sérii jediným gólom v nájazdoch Dwight King. V riadnom čase a po predĺžení sa zápas skončil 2:2. Kings mali strelecky navrch, na Jonasa Hillera vyslali 51 pokusov, kým domáci ohrozili Martina Jonesa len 28-krát.

výsledky:

Toronto - San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 23. Raymond (Rielly, Gunnarsson), 30. Kessel (Bozak, van Riemsdyk) - 10. Brown (Demers, Desjardins), 15. Thornton (Pavelski, Boyle), 36. Stuart (Boyle), 59. Couture (Wingels). Brankári: Reimer - Niemi, strely na bránku: 30:41.

NY Islanders - Pittsburgh 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 10. Okposo (Tavares, Vanek), 13. Okposo (Tavares, MacDonald) - 40. Neal (Malkin, Kunitz), 48. Crosby (Malkin), 64. Crosby). Brankári: Nilsson - Fleury, strely na bránku: 23:34.

Washington - Carolina 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Góly: 47. Green (Ovečkin, Chimera) - 11. Skinner (E. Staal), 32. Skinner (Harrison, Peters), 35. SEKERA (Skinner, E. Staal), 36. Tlustý (Dvořák, Harrison). Brankári: Holtby (41. Grubauer) - Peters, strely na bránku: 27:32.

Columbus - Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 25. Foligno (Johansen). Brankári: Bobrovskij (45. McElhinney) - Bishop, strely na bránku: 21:26.

Florida - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Huberdeau (Fleischmann, Campbell), 9. Campbell (Upshall, Gilbert) - 11. Corvo (MacArthur, Phillips), 19. Condra (Spezza, MacArthur), 40. Greening (Corvo, Smith), 52. Ryan (Cowen). Brankári: Thomas - Anderson, strely na bránku: 32:45.

Chicago - Dallas 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)
Góly: 30. Sharp (Keith, Shaw), 37. Leddy (Brookbank, Kane), 38. Oduya (Kane) - 14. Ničuškin (Eakin, Jamie Benn), 19. Chiasson (Goligoski, Whitney), 24. Cole (Ničuškin, Horcoff), 44. Roussel. Brankári: Crawford - Lehtonen, strely na bránku: 50:18.

Nashville - Vancouver 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 36. Wilson (Hörnqvist, Josi) - 36. Richardson (Weise, Hansen), 48. Kesler (Garrison, Santorelli), 55. Kesler (Garrison, D. Sedin). Brankári: Mazanec - Luongo, strely na bránku: 31:33.

Edmonton - Phoenix 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Góly: 10. Perron (Arcobello), 40. Perron (Hemský, Hall) - 4. Boedker (Vrbata, Schlemko), 27. Vrbata (Ribeiro, Morris), 28. Doan (Ribeiro, Boedker), 45. Ribeiro (Doan, Moss), 50. Yandle (Boedker, Vermette), 51. Moss (Ekman-Larsson, Halpern). Brankári: Dubnyk - Smith, strely na bránku: 33:33.

Anaheim - Los Angeles 2:3 po nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 28. Getzlaf (Lindholm, Perry), 43. Perry (Penner, Fowler) - 28. Carter, 46. Brown (Stoll), rozh. nájazd: King. Brankári: Hiller - Jones, strely na bránku: 28:51.

Slováci v akcii:

Andrej Sekera (Carolina) 24:21 1 0 0 0 3 0
Marián Hossa (Chicago) 18:06 0 0 0 0 7 2
Richard Pánik (Tampa Bay) 14:00 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/